تازه های اخبار تازه های اخبار

مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب استان خراسان جنوبی :

مراسم تودیع حسن خطیب زاده و معارفه محمد پورقربانی به سمت مدیر جدید شعب استان خراسان جنوبی با حضور جعفر آقاملایی عضو هییت مدیره ، جوادیان فرزانه مدیر امور شعب و استانها ، مشاور استاندار ، مدیران بانکهای استان ، مدیران راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن ، همکاران بازنشسته و روسای شعب استان و تمامی همکاران ستاد برگزار گردید .
مراسم تودیع حسن خطیب زاده و معارفه محمد پورقربانی به سمت مدیر جدید شعب استان خراسان جنوبی با حضور جعفر آقاملایی عضو هییت مدیره ، جوادیان فرزانه مدیر امور شعب و استانها ، مشاور استاندار ، مدیران بانکهای استان ، مدیران راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن ، همکاران بازنشسته و روسای شعب استان و تمامی همکاران ستاد برگزار گردید .
آقاملایی ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه بیان داشت : ما مدت زیادی است که درگیر مسکن مهری هستیم که دغدقه استانداران و مسیولین است و یکی از مواردی که بسیار مورد توجه بود تفاوت در پرداخت تسهیلات مسکن مهر بود و ما سقفهای پرداختی متفاوتی داشتیم و نهایتا مبلغ300میلیون ریال به روی هر پلاک تسهیلات پرداخت شد و خیلی ها به دنبال این بودند که برای واحدهای باقیمانده ای که فروش اقساطی نشده بتوانند تسهیلات 300 میلیون ریالی دریافت کنند و مکاتباتی ما طی چند ماه اخیر با بانک مرکزی و در نهایت با وزیر راه و شهرسازی و معاونت اول رییس جمهوری انجام دادیم و بر اساس ابلاغی که ایشان به بانک مرکزی نمودند و در شورای پول و اعتبار هم مصوب شد ، مقرر گردید که جهت مابقی واحد های مسکن مهر هم 300 میلیون ریال پرداخت شود و فی الواقع مقرر گردیده بانک مسکن به واحدهای مسکن مهری که هنوز فروش اقساطی نشده اند تا سقف 300 میلیون ریال تسهیلات اعطا نماید . آقاملایی در ادامه افزود سقف تسهیلات اعطایی مسکن مهر در کشور 500هزار میلیارد ریال بوده و در زمانی که 450 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا شد سقف مقرر تکمیل و اجازه ای به بانک داده نشد که از محل خط اعتباری پرداخت تسهیلات داشته باشیم یعنی خط اعتباری بانک تا سقف 450 هزار میلیارد ریال تمام شده و تا 500هزار میلیارد ریال به بانک اجازه داده شده از محل وصولی اقساط مسکن مهر پرداخت تسهیلات داشته باشد که به رقم 500 هزار میلیارد سقف تعیین شده توسط شورای پول و اعتبار برسد . وی در ادامه افزود بر اساس آخرین مذاکرات انجام شده مقرر گردیده که تمامی پرداخت تسهیلات مسکن مهر از طریق وصولی ها باشد و در این میان من از همکاران تقاضا دارم نهایت تلاش خودشان را در خصوص وصول تسهلات اعطایی داشته باشند که بتوانیم مجدد در چرخه مصرفی مسکن مهر قرار گیرد . عضو هییت مدیره بانک در خصوص صندوق پس انداز مسکن یکم بیان داشت : با پبگیری های انجام شده موفق شدیم برخی شرایط صندوق پس انداز مسکن یکم را تسهیل کنیم و گامهای خوبی در جهت خروج از رکود برداریم . وی در ادامه کسب رتبه های اول و دوم ارزیابی عملکرد توسط مدیریت شعب استان خراسان جنوبی را نشان تعامل و همراهی همکاران دانست و ضمن تقدیر از عملکرد مدیرقبلی از محمد پورقربانی به عنوان فردی پیگیر و فعال یاد نموده از همکاران خواست همکاری و تعامل خوبی با مدیر جدید داشته و در جهت تحقق اهداف بانک گام های خوبی بردارند . شایان ذکر است آقاملایی در جلسه خصوصی که با حضور روسای شعب بعد از مراسم تودیع و معارفه داشت به تعامل بیش از بیش ستاد با شعبه تاکید کرده بیان داشت : ستاد در خدمت شعب است و نقش تدارکات و پشتیبانی دارد . وی تاکید مجددی در خصوص تلاش در خصوص وصول اقساط معوق داشت . 
در ادامه حسن خطیب زاده در جایگاه حاضر و بیان داشت : زمانی که سه سال پیش مدیریت استان خراسان جنوبی به اینجانب تحویل گردید ، شرایط اقتصادی و فعالیت بانک بر روی مسکن مهر متمرکز شده بود و اغلب شعب فرصت بازاریابی و جذب منابع جدید را کمتر پیدا می کردند و با عنایت به اینکه عمده افراد استان به شغل کارمندی ، نظامی و یا کشاورزی مشغول بوده و خشکسالی های پیاپی بر روی اوضاع اقتصادی استان تاثیر گذاشته بود ، به نوعی فعالیت و ایجاد تحول را کمرنگ می نمود و امیدی به رشد منابع نبود ، ولی با برگزاری جلسات متعدد ، افزایش انگیزه همکاران ، ایجاد تعامل بیشتر بین نیروهای صف و ستاد و همچنین سیاستهای مناسب بانک در جذب منابع باعث شد ، روحیه بازاریابی و مشتری مداری در شعب قـــوت گرفته و به طبع آن باعث رشد شاخص های عملکردی در مدیریت استان گردید بطوریکه با لطف خدا و امام هشتم ، مدیریت استان خراسان جنوبی در دو دوره متوالی در بین مدیریتهای کل کشور موفق به کسب رتبه های اول و دوم در شاخص های ارزیابی عملکرد گردید که یکی از دلایل عمده موفقیت استان ، افزایش خودباوری ، ثبات در پیگیری اهداف و بازاریابی همه جانبه در استان با برگزاری جلسات متعدد بود . وی در ادامه گفت : توجه به بازسازی شعب مدرس ، معلم و طبس ، زیباسازی دکوراسیون و نمای شعب و جابجایی شعبه مرکزی و اثاثیه آنها باعث رضایت همکاران و مشتریان گردید بطوریکه در حال حاضر بجز شعبه سربیشه و امام خمینی که تحت اقدام میباشد ، البــــاقی شعب در وضعیت مطلوبی بسر می برند . حسن خطیب زاده افزود : برگزاری جلسات متعدد ستاد با نیروهای شرکتی ، خدماتی ، متصدیان ، پایوران و ایجاد جو صمیمانه منجر به تداوم و افزایش رضایت مشتریان و همکاران گردیده و با مذاکراتی که با استاندار ، سازمان نظام مهندسی ، جامعه انبوه سازان و شهرداری صورت گرفته و تحت اقدام میباشد ، امید است در فرصت باقیمانده در سالجاری و سالهای بعد ، بانک مسکن بعنوان یک بانک توسعه ای در بخش مسکن بتواند موتور محرکه خروج از رکود بوده و در تمامی بخشهای مرتبط با مسکن فعالیت خود را گسترش دهد و باعث ایجاد تولید و اشتغالزایی در استان گردد . خطیب زاده گفت : در بخش آموزش با همت و تلاش همکاران امور اداری و همکاری رؤسای شعب در این خصوص رشد خوبی داشتیم در بخش فروش اقساطی مسکن مهر در زمره مدیریتهای برتر بوده و حدود 80% واحدها فروش اقساطی شده است ، در حوزه وصول مطالبات ، علیرغم افزایش مطالبات روستایی و مسکن مهر ، با توجه به حجم پرونده های پرداختی در استان ، خوشبختانه npl‌ کل کمتر از2درصد میباشد که با پیگیری بیشتر ، امکان کاهش در این بخش نیز وجود دارد و در حوزه بانکداری الکترونیک و خدمات مجازی ، با پیگیری مستمر دایره فناوری و همکاران امور بازاریابی ، افزایش شاخص های عملکردی را شاهد بودیم و در دوره های ارزیابی عملکرد ، موفق به کسب امتیاز کامل در این بخش شدیم .
در ادامه محمد پورقربانی ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه بیان داشت : نشستن در جایگاه مدیری پرتلاش کار سختی است .وی در ادامه گفت : چند سالی است در بخش مسکن دچار رکود شده ، برای خروج از رکود ، وجود خود بانک مسکن و رسیدن به خودباوی یکایک همکاران لازم است . همکاران ما باید به این باور برسند که یک فکر و یک اندیشه اند و ممکن است در تصور هر فرد ایده ای باشه که نجات بخش باشد . پورقربانی افزود اعتقاد بسیاری از مدیران موفق بر این استوار شده که در عین الزام به شعار مشتری مداری به عنوان یکی از کلیدهای گشایش ، شاه کلید پیشرفت سازمان همکار مداری و توجه ویژه به نیروی انسانی است ، اگر همکار شعبه احساس امنیت و آرامش کند می تواند فکرش را برای بانک متمرکز نماید که خوشبختانه در سالهای اخیر با حضور دکتر بت شکن به صورت کاملا علمی به این موضوع توجه شده و انتظاری هم جز این نبود است . وی در ادامه سخنان گفت : در دهه گذشته به سرعت شاهد جوان شدن بانک بودیم ، هر گاه صحبت از نیروی جوان به میان می آید اصطلاحاتی مثل شور ، هیجان ، خستگی ناپذیری و مواردی از این قبیل به ذهن می آید اما باید همواره دو موضوع را مد نظر داشته باشیم اول آنکه قدر همکاران بازنشسته خودمان را بدانیم و فراموش نکنیم که بانک امروز امانت دیروز آنهاست که به سلامت به ما تحویل داده اند و ما هم باید سعی کنیم که این وظیفه خطیر را با حفظ سلامت و بهبود وضعیت به نسل بعدی تحویل بدهم جا دارد از همه همکاران بازنشسته ای که قبول زحمت کردن و در این مراسم حضور دارند تشکر ویژه ای داشته باشم . مدیر جدید شعب گفت : من از همکاران بازنشسته تقاضا دارم به همکاران جوان مشاوره داده با همراهی و تعامل بیشتر مجموعه را در تحقق اهداف یاری رسانند . وی در ادامه افزود : بانک مسکن به عنوان یکی از سالمترین بانکها همواره بین مردم دارای جایگاه ویژه و مطلوبی بوده و این هم میسر نبوده جز با نظارت و کنترل دقیق و در این میان از همکاران شعب و ستاد انتظار دارم بحث نظارت و کنترل را در سرلوحه کار قرار دهند و نظارت و کنترل را نه به عنوان عدم اعتماد بلکه به عنوان پرهیز از اشتباه به صورت مستمر اجرا نمایند . در انتهای جلسه حکم مدیر جدید مدیریت شعب استان خراسان جنوبی قرایت و توسط آقاملایی به ایشان اعطا و هدایایی به رسم یادبود تقدیم حسن خطیب زاده گردید . 
آخرین بروزرسانی 1394/11/20